TEREN

ETAP 1 – 27.07.2023 (CZWARTEK) – BRONIÓW

Sudety Cup w 2023 roku wędrują do macierzy, czyli w najwyższe pasmo górskie Sudetów jakim są Karkonosze. Już pierwszy etap pokaże, że trzecia edycja to nie będą przelewki. Na zawodników czekać będzie wymagający technicznie teren z dużą liczbą skał i kamieni ułożonych na stromym zboczu, dlatego szczególnie przydatna będzie umiejętność trzymania wysokości oraz precyzyjne czytanie opisów punktów kontrolnych. Sam las będzie najprzyjemniejszy do biegania ze wszystkich etapów. Jednym słowem, będzie to szybkie i techniczne otwarcie zawodów.
Etap 1 - Broniów - 1
Etap 1 - Broniów - mapa 1
Etap 1 - Broniów - 2
Etap 1 - Broniów - mapa 2
Etap 1 - Broniów - mapa 3
Etap 1 - Broniów - 4
Etap 1 - Broniów - mapa 4
Etap 1 - Broniów - 3

ETAP 2 – 28.07.2023 (PIĄTEK) – KARPACZ

Na tym etapie poczujecie się jak byście zdobywali karkonoskie szczyty. Teren zawodów dochodzi prawie do wysokości 1000 m nad poziomem morza, w związku z czym las, w którym przyjdzie Wam rywalizować będzie najbardziej dziki ze wszystkich etapów, momentami przypominający izerskie ostępy, w których królują zwierzęta, a nie ludzie. Na stromym zboczu będziecie mieli okazję zmierzyć się z licznymi strumieniami, terenami podmokłymi, utrudniającymi przebieżność świerkowymi zaroślami oraz z kamienistym podłożem. Drugi etap będzie ciężki i fizyczny, ale również niezwykle epicki.
Etap 2 - Karpacz - 1
Etap 2 - Karpacz - mapa 1
Etap 2 - Karpacz - 2
Etap 2 - Karpacz - mapa 2
Etap 2 - Karpacz - mapa 3
Etap 2 - Karpacz - 4
Etap 2 - Karpacz - mapa 4
Etap 2 - Karpacz - 3

ETAP 3 – 29.07.2023 (SOBOTA) – BOROWICE

Staje się już tradycją, że trzeci etap to najbardziej wymagający bieg Sudety Cup - nie inaczej będzie tym razem. Ten średni dystans charakteryzował się będzie dużą zmiennością. Po dwóch etapach, podczas których będziecie dużo biegać po zboczu, tym razem przyjdzie czas na teren pagórkowaty z dużą liczbą gęstwin, terenów o ograniczonej widoczności, bagien, cieków wodnych, a także kamieni oraz skał. Wyróżnikiem tego biegu będą zapierające dech w piersiach widoki na karkonoskie szczyty - krótko mówiąc będzie pięknie i technicznie.
Etap 3 - Borowice - 1
Etap 3 - Borowice - mapa 1
Etap 3 - Borowice - 2
Etap 3 - Borowice - mapa 2
Etap 3 - Borowice - mapa 3
Etap 3 - Borowice - 4
Etap 3 - Borowice - mapa 4
Etap 3 - Borowice - 3

ETAP 4 – 30.07.2023 (NIEDZIELA) – SOSNÓWKA

Etap czwarty to crème de la crème tej edycji Sudetów. Na polanie z malowniczym widokiem na Śnieżkę będzie Wam dane przeżyć emocjonujący i widowiskowy bieg pościgowy. Teren rywalizacji obejmował będzie dwie części, jedną porośniętą lasem liściastym, drugą lasem iglastym. Obie części będą obfitowały w obiekty skalne oraz kamienie, ponad to zaskoczą Was bogatą wegetacją. Szykujcie się na dwa skrajne przeżycia, które będą wymagać od Was najwyższych umiejętności. Ten etap będzie zarówno wymagający, jak i widowiskowy.
Etap 4 - Sosnówka - 1
Etap 4 - Sosnówka - mapa 1
Etap 4 - Sosnówka - 2
Etap 4 - Sosnówka - mapa 2
Etap 4 - Sosnówka - mapa 3
Etap 4 - Sosnówka - 4
Etap 4 - Sosnówka - mapa 4
Etap 4 - Sosnówka - 3