ZGŁOSZENIA

LISTY ZGŁOSZONYCH

Prosimy o weryfikację dokonanych już zgłoszeń oraz opłat wpisowego – listy aktualne na 21.07.2024 znajdziecie poniżej:
Lista kategoriami
Lista klubami
Ewentualne pytania prosimy zgłaszać mailowo na adres sudety@sudetycup.pl. Zapotrzebowanie na faktury prosimy zgłaszać przez formularz.

KATEGORIE POPULARYZACYJNE

KATEGORIE SPORTOWE

JESTEŚ POCZĄTKUJĄCY?

Jeśli to Twoje początki z biegiem na orientację, gdzieś, coś słyszałeś, ale nie czujesz się do końca pewny z mapą w lesie, albo jeżeli w ogóle jesteś totalnym beginerem, to wiedz, że popularyzacyjne są dla Ciebie! Będziesz miał możliwość sprawdzić się na trasach, które swoją trudnością są dostosowane również do poziomu początkujących. Z drugiej strony, jeśli lubisz wyzwania, ale trasy sportowe są dla Ciebie za długie, to też jest miejsce dla Ciebie.

JESTEŚ PROFESJONALISTĄ?

Jeśli bieg na orientację to dla Ciebie chleb powszedni, to spędzisz na tej stronie 15 sekund. Dokładnie wiesz w jakiej kategorii startujesz, a na zawody przyjedziesz pościgać się ze znajomymi i gośćmi z zagranicy, powalczysz o jak najlepszy ranking i zostawisz siódme poty na zboczach Czarnej Góry. To właśnie dla Ciebie są kategorie sportowe!

JAKIE SĄ PLUSY KATEGORII POPULARYZACYJNYCH?

  • nie potrzebujesz licencji Polskiego Związku - zgłaszasz się, przyjeżdżasz i startujesz,
  • start odbywa się w formacie "wolnego startu" - przychodzisz na start w godzinach jego funkcjonowania i biegniesz, nie jesteś uwiązany określonym czasem startu,
  • w kategoriach popularyzacyjnych również prowadzona jest klasyfikacja generalna zawodów, więc jeżeli ważna jest dla Ciebie rywalizacja, to będziesz mieć możliwość ścigania się na wymagających fizycznie trasach i walki o jak najlepsze miejsca,

JAKIE SĄ PLUSY KATEGORII SPORTOWYCH?

  • zawody rozgrywane zgodnie z regulaminami i przepisami PZOS,
  • trzeci etap to bieg w ramach World Ranking Event, więc jeśli jesteś topowym zawodnikiem, to być może warto wystartować w elicie i zgarnąć kilka punktów do WRE,
  • ostatni etap to bieg pościgowy w systemie kto pierwszy na mecie, ten wygrywa,
  • podczas etapów 1-3 liczony będzie ranking dla zawodników posiadających licencję PZOS,

KATEGORIE POPULARYZACYJNE:

RODZINNA

trudność: łatwa
dystans: 1,5-2,0 km

Trasa dla najmłodszych adeptów biegu na orientację. To właśnie na niej Wasze pociechy będą stawiały pierwsze kroki z mapą w ręku (albo w kieszeni). Wszystko to pod czujnym okiem rodziców i z pomocą wstążek, które będą prowadzić pomiędzy punktami. Dla każdego zgłoszonego na trasę Rodzinną zawodnika na starcie będą przygotowane dwie mapy - dla dziecka i jego opiekuna. Zalecamy start dzieci co najmniej 5-letnich. Trasy nie da się pokonać z wózkiem.
ENKA

trudność: łatwa
dystans: 1,5-2,0 km

Trasa skierowana do dzieci, które coś już umieją, ale nie są jeszcze gotowe na wyzwania tras sportowych. Enka jest trudnością oraz dystansem bardzo zbliżona do trasy Rodzinnej z tą różnicą, że tutaj dzieci startują indywidualnie. Wstążki na trasie mają za zadanie pomagać w nawigacji i w bezpiecznym dotarciu do mety.
KRÓTKA

trudność: łatwa
dystans: 2,0-3,0 km

W sam raz na początek - poznasz podstawy biegu na orientację i niespecjalnie się zmęczysz. Trasa Krótka to idealne rozwiązanie dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie orientacji i czują się zbyt dojrzale, aby startować na trasach dziecięcych.
ŚREDNIA

trudność: średnia
dystans: 3,0-4,0 km

Jeżeli potrzebujesz silniejszego bodźca niż na trasie Krótkiej, to trasa Średnia to coś dla Ciebie! Będzie trochę dłużej, technicznie też głowa będzie musiała mocniej popracować, jednak nadal będzie to dobry wybór dla osób początkujących.
CHALLENGE

trudność: trudna
dystans: 2,5-3,5 km

Jak sama nazwa mówi - tutaj nie będzie taryfy ulgowej. Musisz naprawdę dobrze radzić sobie z mapą, aby wystartować na tej trasie. Trasa dedykowana zawodnikom, dla których trasy kategorii sportowych są odrobinę zbyt długie, ale nadal chcą zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem technicznym, tylko na nieco krótszym dystansie.
ULTRA

trudność: trudna
dystans: 3,0-5,0 km

Jeżeli lubisz wyzwania z trasy Challenge, ale przy tym chcesz się mocniej zmęczyć, to trasa Ultra będzie idealnym wyborem. Zostawisz na niej siódme poty, a przy tym trochę pobłądzisz. Trasa dedykowana zawodnikom, dla których trasy kategorii sportowych są odrobinę zbyt długie, ale nadal chcą zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem technicznym, tylko na nieco krótszym dystansie.

KATEGORIE SPORTOWE:

KOBIETY K10, K12, K14, K16, K18, K20, K21, K21E, K35, K40, K45, K50, K55, K60, K65, K70, K72, K80, K85, K90
MĘŻCZYŹNI M10, M12, M14, M16, M18, M20, M21, M21E, M35, M40, M45, M50, M55, M60, M65, M70, M72, M80, M85, M90

W przypadku małej liczby zgłoszonych organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii.

TERMIN ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia przyjmowane do dnia 15.07.2024 (lub do wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników) przez formularz zgłoszeniowy na stronie PZOS:
https://orienteering.org.pl/pzos/entries

Zgłoszenia po terminie przyjmowane są wyłącznie do dnia 22.07.2024 przez formularz zgłoszeniowy.

WRE

3. etap w kategoriach KM21E zaliczany będzie do World Ranking Event. Zawodnicy KM21E, którzy chcą być klasyfikowani podczas tego etapu w ramach WRE, oprócz dokonania standardowego zgłoszenia przez system PZOS muszą również do dnia 15.07.2024 dokonać zgłoszenia na ten bieg przez IOF Eventor:
https://eventor.orienteering.org/Events

WPISOWE

Termin zgłoszeń KM10-14
Rodzinna
Enka
KM16-20
KM65 i starsi
Krótka
Średnia
KM21-60
Challenge
Ultra
I termin
30.04.2024
20 zł / etap
80 zł / 4 etapy
35 zł / etap
140 zł / 4 etapy
50 zł / etap
200 zł / 4 etapy
II termin
15.07.2024
25 zł / etap
100 zł / 4 etapy
40 zł / etap
160 zł / 4 etapy
60 zł / etap
240 zł / 4 etapy
po terminie 30 zł / etap
120 zł / 4 etapy
45 zł / etap
180 zł / 4 etapy
70 zł / etap
280 zł / 4 etapy

Wpisowe obejmuje dwa wjazdy koleją linową Luxtorpeda na szczyt Czarnej Góry w drodze na start 2. i 3. etapu.

PŁATNOŚCI

Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej
Borowska 1-3
50-529 Wrocław
Nr konta: 87 1160 2202 0000 0002 3017 7716

W tytule przelewu należy wpisać hasło „Sudety” oraz nazwę klubu (imię i nazwisko zawodnika), za który wnoszona jest opłata.

O ważności zgłoszenia w danym terminie decyduje data zaksięgowania wpisowego na koncie organizatora, a nie fakt wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Zapotrzebowanie na faktury prosimy zgłaszać wypełniając formularz.

ZMIANY I REZYGNACJE

Do dnia 15.07.2024 istnieje możliwość bezpłatnej modyfikacji swojego zgłoszenia (w tym jego usunięcia). W przypadku rezygnacji ze startu po tym terminie wpłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.

LIMIT UCZESTNIKÓW

Limit uczestników imprezy został zwiększony do 1300 osób. Po wypełnieniu limitu zgłoszenia są zamykane, a zapisy dodatkowych zawodników możliwe są jedynie w przypadku rezygnacji ze startu osób zgłoszonych w limicie.

WNIOSKI O CZAS STARTU

Dajemy możliwość zgłaszania potrzeby indywidualnego dopasowania czasu startu według poniższych opcji:
:: wczesny czas startu
:: późny czas startu
:: podobny czas startu zawodników
:: różny czas startu zawodników
Wnioski o czas startu mogą dotyczyć jednego lub kilku etapów, należy jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą być trudne do zrealizowania – podczas Etapu 4 (bieg pościgowy). Wnioski należy przesyłać mailowo na adres minuty@sudetycup.pl nie później niż do dnia 15.07.2024.