TEREN

ETAP 1 – 28.07.2022 (CZWARTEK) – ZŁOTNO

Edycja 2022 rozegrana zostanie pod znakiem skał i nie inaczej będzie na pierwszym etapie. Liczne kamienie i formacje skalne, miejscami tworzące labirynt charakterystyczny dla pobliskich Błędnych Skał, wymagać będą nie lada skupienia i dokładnego czytania mapy. Dobrze przebieżny las pozwoli rozpędzić się do bardzo wysokiej prędkości, a mapa w skali 1:7 500 ułatwi Wam doczytanie licznych szczegółów na mapie. Dostosowanie tempa biegu do wymagającego otoczenia podczas tego krótkiego etapu będzie kluczem do sukcesu w Złotnie - zobaczymy komu się to uda.
Etap 1 - Złotno - 1
Etap 1 - Złotno - mapa 1
Etap 1 - Złotno - 2
Etap 1 - Złotno - mapa 2
Etap 1 - Złotno - mapa 3
Etap 1 - Złotno - 4
Etap 1 - Złotno - mapa 4
Etap 1 - Złotno - 3

ETAP 2 – 29.07.2022 (PIĄTEK) – BATORÓW

Drugi etap to przeprowadzka w wyższe partie gór Gór Stołowych. Bieg zostanie rozegrany w bezpośredniej otulinie Parku Narodowego, na terenach, które śmiało można nazwać kwintesencją biegu na orientację. Poza licznymi formacjami skalnymi dochodzącymi do kilkunastu metrów wysokości, na drugim etapie czekać na Was będzie mnóstwo kamieni, zróżnicowana roślinność i spore prze- wyższenia, a wszystko to zatopione w wysokich po pas jagodzinach. Jeśli uważacie, że w Polsce nie ma wymagających terenów, to zapraszamy do Batorowa - gwarantujemy, że zmienicie zdanie!
Etap 2 - Batorów - 1
Etap 2 - Batorów - mapa 1
Etap 2 - Batorów - 2
Etap 2 - Batorów - mapa 2
Etap 2 - Batorów - mapa 3
Etap 2 - Batorów - 4
Etap 2 - Batorów - mapa 4
Etap 2 - Batorów - 3

ETAP 3 – 30.07.2022 (SOBOTA) – BATORÓWEK

Trzeci etap z pewnością będzie najbardziej wymagającym biegiem edycji 2022. Zarówno teren jak i trasy charakteryzować się będą dużą zmiennością, nie tylko w sferze roślinności, ale również jeśli chodzi o czarne obiekty na mapie. Waszą uwagę szczególnie przykuje wyjątkowa różnorodność form skalnych - kamienie, głazy, ostańce, gołoborza, klify, baszty, iglice i grzyby skalne to tylko początek długiej listy tego, z czym przyjdzie Wam się zmierzyć w lesie. Szykujcie się na prawdziwą łamigłówkę skalną w Batorówku!
Etap 3 - Batorówek - 1
Etap 3 - Batorówek - mapa 1
Etap 3 - Batorówek - 2
Etap 3 - Batorówek - mapa 2
Etap 3 - Batorówek - mapa 3
Etap 3 - Batorówek - 4
Etap 3 - Batorówek - mapa 4
Etap 3 - Batorówek - 3

ETAP 4 – 31.07.2022 (NIEDZIELA) – SZCZYTNA

Bieg pościgowy zawsze rodzi wiele emocji, a bezpośrednia rywalizacja w trakcie biegu stanowi dodatkową trudność, szczególnie w wymagającym terenie. Tak też będzie podczas finałowego etapu w Szczytnej, gdzie czeka na Was szybki las, który swoją charakterystyką momentami przypomina to, co możemy spotkać w skandynawskich ostępach. Poza tym szykujemy dla Was strome zbocza z niezliczoną liczbą kamieni i skał, trochę zielonego i pięknie położony, owiany tajemnicą zamek - jednym słowem wszystko to, co kochamy w biegu na orientację.
Etap 4 - Szczytna - 1
Etap 4 - Szczytna - mapa 1
Etap 4 - Szczytna - 2
Etap 4 - Szczytna - mapa 2
Etap 4 - Szczytna - mapa 3
Etap 4 - Szczytna - 4
Etap 4 - Szczytna - mapa 4
Etap 4 - Szczytna - 3