TEREN

ETAP 1 – 25.07.2024 (CZWARTEK) – PASIECZNIK

Edycję 2024 zaczynamy szybkim etapem w terenie charakterystycznym dla lesistych wzniesień Masywu Śnieżnika. Start zlokalizowany będzie w zapierającym dech w piersiach miejscu, co upewni Was, że przyjazd na Sudety Cup był najlepszą możliwą decyzją. Teren pierwszego etapu, czyli Góra Pasiecznik to nie tylko świerkowy bór o doskonałej przebieżności i widoczności, ale również ocean kopczyków, po którym z pewnością dane Wam będzie żeglować - pamiętajcie, że punkt może kryć się za każdym z nich. Dodamy do tego nieco kamieni oraz skał i otrzymamy idealny przepis na szybkie i techniczne otwarcie zawodów.
Etap 1 - Pasiecznik - 1
Etap 1 - Pasiecznik - mapa 1
Etap 1 - Pasiecznik - 2
Etap 1 - Pasiecznik - mapa 2
Etap 1 - Pasiecznik - mapa 3
Etap 1 - Pasiecznik - 4
Etap 1 - Pasiecznik - mapa 4
Etap 1 - Pasiecznik - 3

ETAP 2 – 26.07.2024 (PIĄTEK) – ŻMIJOWIEC

Drugi etap będzie zróżnicowany. Start, na który dostaniecie się korzystając z super szybkiej kolei linowej Luxtorpeda, zlokalizowany będzie powyżej 1000 m n. p. m. Czeka Was bieganie po wymagającym płaskowyżu z utrudnioną przebieżnością, skomplikowane formacje skalne, w których kluczowe będzie dokładne czytanie mapy, a także sporo przebiegów po stromych zboczach, gdzie chwila nieuwagi kosztować będzie dodatkowe metry wspinaczki. Wszystko to pod samym szczytem Śnieżnika. Kto wie, być może przy łucie szczęścia uda Wam się zobaczyć występujące tam kozice? Jednym słowem - na drugim etapie będzie malowniczo i siłowo.
SPONSOR ETAPU
Etap 2 - Żmijowiec - 1
Etap 2 - Żmijowiec - mapa 1
Etap 2 - Żmijowiec - 2
Etap 2 - Żmijowiec - mapa 2
Etap 2 - Żmijowiec - mapa 3
Etap 2 - Żmijowiec - 4
Etap 2 - Żmijowiec - mapa 4
Etap 2 - Żmijowiec - 3

ETAP 3 – 27.07.2024 (SOBOTA) – CZARNA GÓRA

Na trzecim etapie będziecie mieli okazję biegać na rekordowej, jak na polskie warunki, wysokości 1200 m n. p. m. To tu czekają na Was najtrudniejszy teren i najbardziej wymagające technicznie trasy. Będziecie biegać po zatopionych w kosodrzewinie gołoborzach, stromych zboczach o zróżnicowanej wegetacji, bogatych w tereny podmokłe i liczne obiekty punktowe. Szykujemy prawdziwie królewski etap w wysokogórskim i niekiedy ekstremalnym terenie, uwieńczony rywalizacją w ramach World Ranking Event dla kategorii elity. Podobnie jak podczas drugiego etapu - na start zawiezie Was niezawodna Luxtorpeda.
SPONSOR ETAPU
Etap 3 - Czarna Góra - 1
Etap 3 - Czarna Góra - mapa 1
Etap 3 - Czarna Góra - 2
Etap 3 - Czarna Góra - mapa 2
Etap 3 - Czarna Góra - mapa 3
Etap 3 - Czarna Góra - 4
Etap 3 - Czarna Góra - mapa 4
Etap 3 - Czarna Góra - 3

ETAP 4 – 28.07.2024 (NIEDZIELA) – JANOWA GÓRA

Czwarty etap to szybkie bieganie, które jednak jak każdy bieg pościgowy podbudowane będzie sportowymi emocjami. W pojedynku o miano zwycięzcy Sudety Cup na pewno przyda się zimna głowa i umiejętność wyboru najlepszego wariantu, których na tym etapie nie zabraknie. Poza tym czekają na Was spore przewyższenia w pokopalnianym terenie z dużą liczbą dołków i kopczyków. Na zwieńczenie czwartej edycji Sudety Cup spodziewajcie się wariantowego, ale i czujnego terenu, który będzie wymagał od Was siły w nogach i skupienia na mapie w odpowiednich momentach.
Etap 4 - Janowa Góra - 1
Etap 4 - Janowa Góra - mapa 1
Etap 4 - Janowa Góra - 2
Etap 4 - Janowa Góra - mapa 2
Etap 4 - Janowa Góra - mapa 3
Etap 4 - Janowa Góra - 4
Etap 4 - Janowa Góra - mapa 4
Etap 4 - Janowa Góra - 3