TEREN

ETAP 1 – 29.07.2021 (CZWARTEK) – SPALONA

Etap 1 - Spalona
Podczas pierwszego etapu zmierzycie się z wybuchową mieszanką - z jednej strony czekają Was jagody po pas oraz teren kamienisty z licznymi skałami, a z drugiej fragmenty bardzo dobrze przebieżnego lasu, gdzie można będzie osiągać prawdziwie kosmiczne prędkości. Jednym słowem - wszystko, co najlepsze w biegu na orientację! Warto dodać, że będzie to najbardziej skalisty etap podczas całych Sudetów, z formacjami dochodzącymi do kilkunastu metrów wysokości. Na tych, którzy pokonają trasę na mecie czekać będzie zasłużony odpoczynek nad stawem pełnym pstrągów, położnym w pięknej, górskiej dolinie.
Etap 1 - Spalona - 1
Etap 1 - Spalona - mapa 1
Etap 1 - Spalona - 2
Etap 1 - Spalona - mapa 2
Etap 1 - Spalona - mapa 3
Etap 1 - Spalona - 4
Etap 1 - Spalona - mapa 4
Etap 1 - Spalona - 3

ETAP 2 – 30.07.2021 (PIĄTEK) – MŁOTY

Etap 2 - Młoty
Drugi etap to prawdziwa dzicz. Centrum zawodów oddalone będzie od parkingu o półtora kilometra i znajdować się będzie w Domku Myśliwskim, zlokalizowanym w samym sercu ostępów leśnych Gór Bystrzyckich, gdzie prędzej spotkacie dzikiego zwierza, niż człowieka. Na tym etapie będzie bardziej zielono i bagniście, a co za tym idzie - czujnie technicznie. Chwila nieuwagi może kosztować cenne sekundy, choć trzeba przyznać, że każda minuta spędzona w tym terenie to będzie czysta przyjemność.
Etap 2 - Młoty - 1
Etap 2 - Młoty - mapa 1
Etap 2 - Młoty - 2
Etap 2 - Młoty - mapa 2
Etap 2 - Młoty - mapa 3
Etap 2 - Młoty - 4
Etap 2 - Młoty - mapa 4
Etap 2 - Młoty - 3

ETAP 3 – 31.07.2021 (SOBOTA) – LASÓWKA

Etap 3 - Lasówka
Po typowo górskich etapach czas na coś znacznie szybszego. Trzeci etap pozwoli się naprawdę rozpędzić, pytanie tylko czy za szybkimi nogami pójdzie również szybki mózg? Teren wokół Lasówki charakteryzuje się dużą zmiennością, szczególnie w warstwie roślinności, co z pewnością czyni go wymagającym technicznie. Jest to obszar sąsiadujący z przyrodniczym ewenementem, jakim jest Torfowisko pod Zieleńcem, dlatego można się spodziewać wielu terenów podmokłych, rowów z wodą, bagien i wysokich jagodzin.
Etap 3 - Lasówka - 1
Etap 3 - Lasówka - mapa 1
Etap 3 - Lasówka - 2
Etap 3 - Lasówka - mapa 2
Etap 3 - Lasówka - mapa 3
Etap 3 - Lasówka - 4
Etap 3 - Lasówka - mapa 4
Etap 3 - Lasówka - 3

ETAP 4 – 01.08.2021 (NIEDZIELA) – JAGODNA

Etap 4 - Jagodna
Czwarty etap to kwintesencja biegu na orientację. Na starcie pościgowym poza trzymaniem emocji na wodzy przyda się zimna głowa - ten etap będzie największym wyzwaniem technicznym. Podobnie jak podczas poprzednich trzech etapów kluczowe będzie orientowanie się w zielonym, a także trzymanie wysokości na wymagających zboczach Masywu Jagodnej. Po emocjach związanych z biegiem będzie można odpocząć i dobrze się najeść w pobliskim schronisku, które słynie ze swojej wysokokalorycznej kuchni.
Etap 4 - Jagodna - 1
Etap 4 - Jagodna - mapa 1
Etap 4 - Jagodna - 2
Etap 4 - Jagodna - mapa 2
Etap 4 - Jagodna - mapa 3
Etap 4 - Jagodna - 4
Etap 4 - Jagodna - mapa 4
Etap 4 - Jagodna - 3